Rondo – Droga na Bystre

Rondo – Droga na Bystre

Można tu dojechać autobusem PKS lub busem, bo wszystko, co kursuje w kierunku na Bystre lub do Kuźnic i z powrotem, zatrzymuje się na Rondzie, łatwo też dostać się w odległe od centrum miejsca. Należy ono do najważniejszych węzłów komunikacyjnych – zbiegają się tu z czterech kierunków duże ulice: Chałubińskiego (z północnego wschodu), Droga na Bystre (ze wschodu), Przewodników Tatrzańskich (z południowego wschodu) i Bronisława Czecha (z południowego zachodu). Przy Rondzie (nr 1) można dokonać zakupów w doskonale zaopatrzonym i drogim sklepie sportowym Sport & Fun Company Ltd.; działa także wypożyczalnia rowerów.

Rondo Bystre

Jeśli po trzech kwadransach upajania się możliwościami wyboru drogi nie będziesz w stanie podjąć decyzji, w którą skręcić stronę, proponuję w prawo, w Drogę na Bystre. Przecina ona podrzędne w stosunku do siebie Bulwary Słowackiego i dobiega do miejsca, które świeżo przybyłym może pomylić się z poprzednio omawianym rondem, ponieważ jest to także punkt zbiegu pięciu ulic: Drogi na Bystre, Drogi na Koziniec, Drogi do Olczy, Karłowicza i Balzera.

Nie bez przyczyny nazywano go Rondem Bystre. Charakterystycznym obiektem tego miejsca jest słusznych rozmiarów bryła hotelu Imperial, o białych i granatowych barwach. Jeśli stoi się pod Imperialem, przed udaniem się na wschód długą ulicą Balzera, biegnącą przez Jaszczurówkę do Toporowej Cyrhli, nie zawadzi pokręcić się po okolicy. A warto! Za hotelem ciągnie się (oj, ciągnie!) Droga do Olczy, która wzdłuż licznych przysiółków dociera aż do Harendy, ściślej mówiąc do drogi wjazdowej do Zakopanego od strony Poronina. Pierwszą ulicą odbijającą od niej na lewo tuż za Imperialem jest Droga na Koziniec, do której można także dotrzeć od wschodu, od Bulwarów Słowackiego na wysokości pomnika Chałubińskiego i Sabały i od północy – Drogą na Antałówkę.