Ulica Nowotarska

Ulica Nowotarska

Jest mało popularna wśród pieszych, pozostając w tyle za sławnymi i uczęszczanymi traktami. Najbardziej znana jest z nowego cmentarza oraz ze schroniska młodzieżowego PTSM. W biegnącym od Poronina aż do Kościeliska długim ciągu komunikacyjnym, Nowotarska plasuje się pośrodku, pomiędzy wschodnim odcinkiem nazwanym ulicą Jana Kasprowicza a zachodnim zwanym ulicą Powstańców Śląskich. Jest równoległa do ul. Kościuszki i rozciąga się od skrzyżowania z Krupówkami do ul. Chramcówki.

Ulica Nowotarska styka się z następującymi ulicami: Kasprowicza, Chramcówki, Sienkiewicza, Słoneczną, al. 5 Maja, Łukaszówki, Krupówki, Na Gubałówkę.

Idąc Nowotarską od strony zachodniej, czyli od strony targowiska albo Krupówek, trudno ulec jakiemukolwiek urokowi; jeśli jest, to raczej niedostrzegalny. Już na wstępie podejrzany nastrój wywołuje dość obskurny bar mleczny na parterze dawnego Hotelu pod Giewontem. Trochę dalej, także po prawej stronie ulicy, można poprawić nieco nastawienie, wstępując do węgierskiej restauracji Czardasz (nr 8) albo do obleganej przez młodzież pizzerii Bambola (nr 10). Duży wkład w psucie urody ulicy wnosi znajdujący się po lewej stronie pod nr. 35 Polmozbyt, w którym działa stacja naprawcza oraz punkt sprzedaży części zamiennych i samochodów. Za Polmozbytem rozciąga się cmentarz, na wprost którego działa Zakład Ostatniej Posługi („Naszą dewizą niskie ceny”) – dlatego można często spotkać na tym odcinku ulicy osoby ubrane na czarno, z kwiatami i wieńcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.